Pořádané akce

Anketa

Které akce v KKC navštěvujete nejraději?

Jste zde

Domů » Knihovna » Aktuality z knihovny

Aktuality

Na základě rozhodnutí vlády ČR se knihovna od 22.10. do 3.11.2020 uzavírá pro veřejnost. Děkujeme za pochopení.

Milí studenti VU3V, velice se omlouvám, ale z důvodu nařízení vlády musíme zrušit lekce Virtuální univerzity třetího věku. Neškolské vzdělávání dospělých je považováno za hromadnou aktivitu, kde může být max. 10 osob včetně lektora a organizátorů. Virtuální univerzita třetího věku spadá pod vysoké školy, kde platí dočasně úplný zákaz prezenční výuky včetně celoživotního vzdělávání. Pevně věřím, že se situace zlepší a brzy se setkáme. O všem vás budu včas informovat.

Obecní knihovna v Rapotíně patří mezi menší bibliotéky. Přesto tu mají otevřeno od pondělí do soboty a čtenáři si kromě knížek a časopisů mohou půjčit také e-čtečku, interaktivní publikace nebo stolní hry. Samozřejmostí je spolupráce se základní i mateřskou školou nebo místními spolky. Za snahu udržet knihovnu na vysoké úrovni získala její pracovnice Lenka Drechslerová v úterý 22. září titul Nejlepší venkovský knihovník Olomouckého kraje 2020.

Ocenění je pro mě opravdu velké překvapení a radost zároveň. Na druhou stranu jde také o obrovskou odpovědnost, protože udržet naši knihovnu na vysoké úrovni, není jednoduché. Dělám to však s láskou a citem, to samé přeji také všem ostatním knihovníkům,“ řekla po vyhlášení výsledků Lenka Drechslerová.

Druhé místo obsadila Kateřina Trundová z knihovny v Protivanově. Třetí skončila Libuše Veselková, která působí v knihovně v Medlově. Nominován letos nově mohl být pracovník jakékoliv obecní knihovny, která sídlí na území kraje a v níž počet úvazků nepřesahuje jedno pracovní místo.

„Práce knihovníků si opravdu vážím. Je téměř pravidlem, že jí věnují všechen svůj volný čas, jsou nápadití a dávají do ní srdce. To je v obcích, kde je knihovna v mnoha případech jediným centrem kulturního a společenského dění, velmi důležité,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast kultury, sportu a památkové péče Petr Vrána.

Odborná porota hodnotila osobnost knihovníka, péči o knihovnu a snahu o její propagaci. Důležitá byla také míra spolupráce s obcí a školami.

„Pro letošek jsme malinko upravili pravidla hodnocení. Ze všech nominovaných jsme vybrali pět nejlepších, které odborná komise navštívila a na základě osobní zkušenosti pak zvolila trojici knihovníků k ocenění,“ vysvětlila ředitelka Vědecké knihovny v Olomouci Iveta Tichá.

V Olomouckém kraji je celkem 480 půjčoven knih. Hejtmanství letos jejich provoz podpořilo téměř dvanácti milióny korun. Prostřednictvím dvou dotačních titulů pak přispělo také na jejich rekonstrukci nebo obnovu kulturního zázemí.

Zdroj: OK

Ptáte se, co vám mohou knihovny nabídnout, když jsou zavřené? Fyzické knihy vám sice domů nepůjčíme, ale zpřístupňujeme množství elektronických zdrojů, které můžete zdarma a legálně číst, sledovat nebo poslouchat online nebo na svých čtečkách a mobilních zařízeních. Tento portál vznikl jako rozcestník, který vám zjednoduší vyhledání těchto elektronických dokumentů. Pod hashtagem #Knihovnyprotiviru soustřeďujeme na sociálních sítích i další materiály, které mohou knihovny poskytnout, i když se do nich aktuálně nedostanete.

Nejslavnější česká spisovatelka pohledem osudových mužů, kteří byli ve své době známí a úspěšní. Program poodhaluje roušku tajemství jejich výjimečného života a otevírá třinácté komnaty těchto nevšedních osobností – V. B. Nebeského, H. Jurenky, J. Helceleta a V. D. Lambla. Každého z nich milovala, mnohdy nekriticky a bezhlavě, ale milovali také oni ji?

 

Knihobudka v Rapotíně

Obecní knihovna Rapotín má novou turistickou známku, k prodeji v knihovně za 12,- Kč a bavlněnou tašku na nošení knih za 50,- Kč. 

 

 

Máme v knihovně stolní fotbálek!

Prší, venku je tma a autobus jede za dlouho. Tak pojďte do knihovny, kde si můžete zahrát stolní fotbálek či půjčit nějakou jinou stolní hru Usmívající se

Obecní knihovna Rapotín se zapojila do dobročinné akce - KABELKOVÝ VELETRH, kterou připravil Šumperský a jesenický deník. Rapotínské občanky donesly 40 kabelek do knihovny. Děkujeme moc.

 

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte.

V Obecní knihovně Rapotín máte možnost si zapůjčit další stolní deskové hry.

Kompletní seznam najdete na

http://kkcrapotin.cz/sites/default/files/soubory/stranky/sluzby/seznamher2-1494940211.pdf

Stránky

Kontakt

 TIC Rapotín 

Předprodej vstupenek
+420 583 212 211 
+420 608 292 980 


Knihovna Rapotín

+420 583 212 531

Provozní doba:

po-pá

9:00-11:30,
12:30-17:00

sobota

9:00-13:00
(květen-září)


Kulturní dům Rapotín, s.r.o.

+420 773 336 656

ticketportal

Kalendář akcí KKC

Akce v Údolí Desné

Počasí

Radar bouřky

Navštivte Jeseníky

Navštivte Jeseníky