Pořádané akce

Anketa

Které akce v KKC navštěvujete nejraději?

Jste zde

Domů » Knihovna » Aktuality z knihovny

Aktuality

Ve dnech 13.-15.září 2018 pořádá Obecní knihovna Rapotín spolu s Městskou knihovnou T.G.Masaryka Šumperk a SKIPem 14.ročník setkání knihovníků venkovských knihoven CO VENKOVSKÉ KNIHOVNY UMĚJÍ A MOHOU.

Ve čtvrtek 13.září začínáme s programem v MK TGM Šumperk, která bude nově přestěhována a otevřena od 1.9.

Páteční program bude zaměřen na KNIHU a vše se bude točit kolem knih (jak jinak). Čekají Vás přednášky např. jak má vypadat správně knihovní fond, jak lze jednoduše přeměnit knihovnu, představí se Knihovna roku 2017 atd.

Kdo nezná Rapotín, tak bude mít šanci si obec prohlédnout v doprovodu pana starosty a chrámové divadlo z Třívsí zahraje v místním kostele svoji divadelní hru. Večer zpříjemní kapela LITERA.

V neděli navštívíme Ruční papírnu ve Velkých Losinách  (vemte si hodně peněz - místní prodejna je úžasná) a závěrečná tečka bude velice příjemná, navštívíme knihovnu ve Vikýřovicích, která skončila na 2.místě Knihovna roku 2014.

Níže najdete přihlášky na seminář. Ti, kteří chtějí pobýt celé 3 dny, vyplní Pozvánku na 3-denní seminář a kdo se tam nedostane nebo přijede jen ve čtvrtek či pátek, tak vyplní Pozvánku na 13.9. a 14.9.

Budete-li mít nějaké dotazy, tak neváhejte pište či volejte.

 

Více jak půl roku sbírali dětští čtenáři Obecní knihovny Rapotín vyřazené baterie, vyřazené světelné zdroje a vyřazené mobily. Cílem akce bylo vytřídit z komunálního odpadu nebezpečný odpad.17.ledna předal starosta obce Pavel Žerníček ceny třem nejlepším sběračům, které zakoupila obec Rapotín.

Obecní knihovna Rapotín má novou turistickou známku, k prodeji v knihovně za 12,- Kč a bavlněnou tašku na nošení knih za 50,- Kč. 

 

 

Máme v knihovně stolní fotbálek!

Prší, venku je tma a autobus jede za dlouho. Tak pojďte do knihovny, kde si můžete zahrát stolní fotbálek či půjčit nějakou jinou stolní hru Usmívající se

Obecní knihovna Rapotín se zapojila do dobročinné akce - KABELKOVÝ VELETRH, kterou připravil Šumperský a jesenický deník. Rapotínské občanky donesly 40 kabelek do knihovny. Děkujeme moc.

 

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte.

Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst“ pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Starší děti i dospělé pak zcela jistě zaujme interaktivní Atlas světa či zvířat nebo kniha na výuku angličtiny. Uživatelé jistě ocení fakt, že knihy jsou namluveny populárními interprety, jako jsou Josef Somr, Otakar Brousek mladší či Zora Jandová.

Jak kouzelné čtení funguje a jak to využít?

V Obecní knihovně Rapotín máte možnost si zapůjčit další stolní deskové hry.

Kompletní seznam najdete na

http://kkcrapotin.cz/sites/default/files/soubory/stranky/sluzby/seznamher2-1494940211.pdf

Kontakt

KKC Rapotín
Šumperská 530
788 14 Rapotín


TIC Rapotín
+420 583 212 211
+420 608 292 980 


Knihovna Rapotín
+420 583 212 531

Provozní doba:

po-pá
sobota
9:00-17:00 hodin
9:00-13:00 hodin

ticketportal

Akce v Údolí Desné

Počasí

Radar bouřky

Navštivte Jeseníky

Navštivte Jeseníky